Ościeżnica ukryta

Ościeżnica ukryta, ościeżnica aluminiowa PIU jest innowacyjnym produktem, opartym na najnowszych osiągnięciach technologicznych w zakresie zastosowanych materiałów. To unikalna, lekka, wielokomorowa aluminiowa konstrukcja, o wyjątkowo dużej sztywności. Pozbawione opasek drzwi z ukrytą ościeżnicą wydają się lżejsze, ukryte w ścianie, nowoczesne. Elementem wyróżniającym tą technologię jest również ukrycie wszystkich elementów uzupełniających. Zwiększona, w stosunku do innych nowoczesnych drzwi grubość (do 50mm) stabilizuje skrzydło oraz zwiększa akustykę drzwi. W ofercie dostępna jest ościeżnica aluminiowa surowa, podtynkowa do malowania farbą, lakierowana w kolorach RAL lub w kolorach anody mat, stali w odcieniu stali szlachetnej szczotkowanej (bright brushed steel), czerni (brushed black), brązu (brushed dark brown). Drzwi wysokie, możliwe w wykonaniu bez górnej belki ościeżnicy do 300 cm, a nawet wyżej – ościeżnica ukryta sufitowa.

Ościeżnica aluminiowa PIU dzieli się na typy:

  • typ A – otwierana do środka
  • typ B – otwierana na zewnątrz

Dostępna ościeżnica ukryta w 2 rodzajach: otwieraną do środka i na zewnątrz, przy zachowaniu wizualnego efektu licowania ze ścianą. W przypadku różnych kierunków otwierania, np. hole, korytarze zachowana jest jednakowa wysokość drzwi wysokich od strony zlicowanej. Uzyskujemy wizualny efekt gładkiej powierzchni.

Ościeżnica aluminiowa PIU – dostępne modele: 4.0, 4.5, 5.0, dopasowane do skrzydeł PIU Aluminium Line, PIU Wood Line oraz PIU Glass Line