Drzwi PIU Wood Line. Nowoczesne, ukryte.

Uznany producent drzwi PIU Design pokazuje, że dobre wzornictwo jest w cenie… rozsądnej cenie. Przykładem jest kolekcja nowoczesnych drzwi ukrytych PIU Wood Line o wysokości do 240 centymetrów. Z pewnością mogą być one dizajnerskim elementem architektury wnętrza, który odmieni oblicze nawet zwyczajnego mieszkania w bloku.

Od lat w naszych domach niezmiennie królują tradycyjne drzwi o mało estetycznych, wystających ościeżnicach i skrzydłach, które pod względem wykończenia pozostawiają wiele do życzenia. Mieszkania pięknieją z roku na rok, ale drzwi są nadal twardo osadzone w stylistyce lat 90-tych. Jaka jest tego przyczyna? Część z nas nie interesuje się aranżacją wnętrz i nie ma w związku z tym wiedzy, że drzwi mogą wyglądać zupełnie inaczej. Inni, bardziej zorientowani, hasła „drzwi ukryte” , „drzwi wysokie” kojarzą z ekskluzywnymi domami i apartamentami dla wybranych. Takie stereotypowe myślenie o drzwiach próbuje „odczarować” znany producent PIU Design. Kolekcja PIU Wood Line to dowód, że nowoczesne drzwi ukryte mogą być ciekawym rozwiązaniem również dla posiadaczy popularnych „M-4”.

W systemie drzwiowym PIU Wood Line skrzydło wykonane zostało we wzmocnionej drewnianej konstrukcji, a ościeżnica jest aluminiowa o wielokomorowym profilu. Z punktu widzenia estetycznego warto zwrócić uwagę, że ościeżnica została całkowicie ukryta w ścianie. Dzięki temu drzwi są idealne zlicowane z jej powierzchnią. Niewidoczne dla domowników są wszystkie elementy uzupełniające, w tym zawiasy, zamek magnetyczny, samozamykacz, uszczelka samoopadająca. Skrzydło drzwiowe może zostać wykończone półmatowym lakierem w bogatej kolorystyce z palety RAL i NCS. Z kolei miłośnicy naturalnego drewna z pewnością wybiorą drzwi fornirowane m.in. orzechem amerykańskim, palisandrem, dębem wędzonym czy teakiem. Tak szeroki wachlarz kolorów i wzorów pozwala na dostosowanie oblicza drzwi do wystroju wnętrza, a nawet ujednolicenie ich z kolorystyką ścian.

Drzwi z kolekcji PIU Wood Line można zamówić w wysokości od 202 cm (tradycyjna wysokość otworów drzwiowych w polskich domach) do 240 cm (ponadstandardowa wysokość pomieszczeń). W zależności od potrzeb klienta, drzwi PIU Wood Line dostępne są w trzech szerokościach – 70/80/90 centymetrów. Skrzydło z kolekcji PIU Wood Line oferowane jest w dwóch grubościach – 44 mm lub 50 mm.

Więcej informacji znaleźć można na stronie internetowej www.piudesign.pl oraz profilu marki na Facebooku: www.facebook.com/PIUdesign


Kontakt dla mediów:
Anna Włoszczyńska-Lewińska
E-mail: a.wloszczynska@piudesign.pl
Tel. kom.: 784 438 606


Informacja prasowa, Warszawa, 17.02.2016r.

Galeria zdjęć